Konwoje

KONWOJE I INKASA WARTOŚCI

Do oddzielnego rodzaju usług świadczonych przez Agencję Ochrony KONSAL należy konwojowanie i inkaso wartości pieniężnych. Wyposażeni w broń palną lub inne środki przymusu bezpośredniego, kamizelki kuloodporne oraz niezawodne środki łączności, konwojenci przewożą walory pieniężne i wartości materialne w specjalnie przygotowanych do tego celu samochodach. Do służby konwojowej wyznaczamy pracowników, którzy posiadają odpowiednie predyspozycje psychofizyczne, gwarantujące należyte wykonanie powierzonych zadań. Usługa konwojowania i inkaso wartości pieniężnych wykonywana jest zgodnie z podstawowymi przepisami regulującymi ochronę walorów pieniężnych – na podstawie Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 września 2010 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać ochrona wartości pieniężnych przechowywanych i transportowanych przez przedsiębiorców i inne jednostki organizacyjne.

NA CZYM POLEGA KONWOJOWANIE?

Przewóz wyjątkowo wartościowych przesyłek oraz dużej ilości gotówki wymaga zastosowania specjalistycznych metod transportu. To właśnie konwojowanie pozwala zapewnić bezpieczeństwo przewożonym ładunkom. Tego rodzaju procedurę stosuje się przede wszystkim na zlecenie instytucji finansowych, a także firm. Realizują ją wyłącznie profesjonalne służby ochrony, odpowiednio przeszkolone w tym zakresie. To jedno z podstawowych zadań wyszkolonych ochroniarzy. Konwojowanie ma na celu zabezpieczenie przewożonych wartości pieniężnych lub innych ładunków. Dotyczy to ochrony zarówno przed kradzieżą, jak i zniszczeniem czy zagubieniem. Konwojenci są uzbrojeni, a także wyposażeni w środki łączności i różnorakie zabezpieczenia techniczne. W przypadku realizowania wartościowych transportów bardzo ważne jest, by brali w nich udział tylko pracownicy ochrony o odpowiednich predyspozycjach i przygotowaniu. Dlatego dobór kadry w takim przypadku jest niezwykle staranny. Na czele każdego konwoju stoi dowódca, a pozostali członkowie operacji muszą wypełniać jego rozkazy.

KONWOJOWANIE A INKASO – PODOBIEŃSTWA I RÓŻNICE

Inkaso to również forma transportu wartościowego mienia, jednak nieco prostsza od konwoju. Podstawowa różnica polega na procedurach. Konwojowanie:
  • prowadzi nadzór nad przewozem gotówki lub innych wartościowych ładunków,
  • odbywa się z użyciem specjalistycznego transportu i sprzętu,
  • odbywa się w asyście zleceniodawcy lub wyznaczonej przez niego osoby, która przez cały czas ma przewożone mienie w swojej dyspozycji.
Inkaso:
  • polega na odbiorze (wcześniej przygotowanej i zabezpieczonej) gotówki z wyznaczonego miejsca za pokwitowaniem,
  • polega na jej niezwłocznym przewozie i przekazaniu do wyznaczonego miejsca, np. liczarni,
  • odbywa się bez udziału zleceniodawcy lub wyznaczonej przez niego osoby.
W praktyce usługa inkaso jest prostsza i szybsza w realizacji. Sprawdza się wtedy, gdy konieczne jest sprawne przekazanie gotówki do określonego miejsca. Korzystają z niej najczęściej sklepy, hurtownie, punkty usługowe, stacje paliw i inne podmioty obracające gotówką. Tym, co łączy konwojowanie i inkaso w wykonaniu naszej firmy, jest profesjonalizm. Do każdego z tych zadań wyznaczani są doświadczeni i wyszkoleni pracownicy wyposażeni we wszelki niezbędny sprzęt i zabezpieczenia. Dzięki temu nasi klienci mogą mieć pewność, że niezależnie od wybranej formy transportu ich mienie jest bezpieczne.

PROFESJONALNE KONWOJOWANIE I INKASO – DLACZEGO WARTO?

Przewóz wartościowego mienia zawsze stanowi ryzyko. Dlatego lepiej nie zdawać się na los i skorzystać z pomocy profesjonalnej służby ochrony. Firma Konsal ma swoją siedzibę w Gdyni, a zasięgiem działania obejmuje też Gdańsk i całe Trójmiasto, a ponadto powiaty: kartuski, pucki i wejherowski, a także woj. zachodniopomorskie. Zapraszamy do kontaktu, jeśli interesują Państwa profesjonalne usługi konwojowania oraz usługi zakresu ochrony.

OCHRONA FIZYCZNA – KORZYŚCI DLA CIEBIE I TWOJEJ FIRMY

MINIMALIZACJA STRAT

i ryzyka powstania szkód

GWARANCJA

bezpieczeństwa osób i mienia

PODNIESIENIE PRESTIŻU

Państwa działalności

SYSTEM OCHRONY

dostosowany do potrzeb konkretnego Klienta

Konsal Agencja ochrony

Zapraszamy do kontaktu

Skontaktuj się znami, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i rozwiejemy wszystkie wątpliwości.